Kā izvēlēties juvelierizstrādājumus – 1. daļa?

Juvelierizstrādājumus mēs nepērkam katru dienu, tāpēc ir ļoti svarīgi atrast tieši jums piemērotu rotaslietu. Pirms sākam vērtēt juvelierizstrādājumu atbilstību jūsu ķermenim, ir jāapzinās kāds ir jūsu budžets, kādu rotaslietu vēlaties un kādos dzīves gadījumos to izmantosiet.

Vispirms jums ir jāizdomā kādu juvelierizstrādājumu vēlaties : gredzenu, auskarus, kaklarotu, rokassprādzi, pulksteni vai ko citu. Otra, bet tikpat svarīga lieta ir apzināties jums pieejamo naudas summu, ko varat atvēlēt rotai, tas sašaurinās meklēšanas loku un rotu skaitu, ko nāksies pielaikot, turklāt tā jūs arī ietaupīsiet, jo būsiet jau noteikuši sev budžetu un nemērīsiet rotas, kas iespējams maksā 2-3x dārgāk.

Vel viena būtiska lieta ir juvelierizstrādājumu materiāls – ja pērkat rotaslietu pirmo reizi, būtu vēlams pārliecināties vai jums no kāda materiāla nav alerģijas – tas gan notiek reti, bet tomēr negribēsiet taču nopirkt visskaistāko rotaslietu un turēt to vienmēr rotaslietu kastītē. Mūsdienās tirgū ir pieejami ne tikai zelta un sudraba juvelierizstrādājumi, tikpat labi jūs varat atrast platīna, pallādija, volframa, titāna vai cita materiāla rotas. Visplašākā materiālu izvēle protams attiecas uz gredzeniem.

Kad jau zināsiet arī materiālu, jūs varat sākt apzināties juvelierizstrādājumu tirgotājus. Varat izvēlēties gan no vietējiem, gan ārvalstu tirgotājiem. Vislabāk protams ir izvēlēties veikalu vai juvelieri, kurš piedāvā preces apskatīt uz vietas, tādā veidā jūs varēsiet rotaslietas pielaikot un apskatīties praktiski kā tās izskatās uz jūsu pirkta, rokas vai kakla. Izdevīgāk protams ir pirkt rotaslietas no veikala, kuram ir savi juvelieri, jo tas samazinās rotaslietas cenu – kas parasti pieaug sūtīšanas un pārpirkšanas laikā.

Ja jūs zināt kas jums patīk un piestāv, ko un par kādu cenu vēlaties, tad varat izvēlēties arī kādu no interneta veikaliem. Interneta veikals noderēs arī tiem pircējiem, kuriem nepatīk garas pastaigas pa veikaliem. Mēs gan iesakām izvēlēties Latvijas interneta veikalus, jo likumdošana tomēr paredz iespēju, ka internetā vai veikalā pirktās preces varat 14 dienu laikā apmainīt vai atgriezt pārdevējam. Tāpat pērkot lētas rotaslietas no Ķīnas, bieži izrādās, ka juvelierizstrādājums ir tikai apzeltīts, apsudrabots vai pārklāts ar platīnu. Piemēram ebay tirgotāji ļoti viltīgi šo informāciju iekļauj aprakstā. GP (gold plated) nozīmē apzeltīts – tas arī ir iemesls kāpēc iesakām jums izvēlēties vietējos veikalus. Ja tomēr vēlaties pirkt preci ārzemju interneta veikalā, tad pārliecinieties, ka veikals jau strādā ilgāku laiku un tam ir labas atsauksmes. Ebay varat apskatīties pārdevēja rekomendācijas un izvēlēties pārdevēju, kas ir no Eiropas vai Amerikas. Tas būtiski palielinās iespēju, ka nebūsiet vīlušies par iegādāto juvelierizstrādājumu

Šīs ir galvenās lietas, ko jums būtu jāzina, pirms sākat izvērtēt kuri juvelierizstrādājumi atbilst jūsu augumam – miesas uzbūvei, proporcijām, acu krāsai, sejas vaibstiem, auss vai acu formai. Raksta 2. daļā mēs apskatīsimies kādiem cilvēkiem kādas rotas labāk piestāv un ko noteikti jums nevajadzētu izvēlēties.

Tags: ,

No comments yet.

Atbildēt